Přírodní mýdla

Nově jsme naši nabídku Jane Art rozšířili o přírodní mýdla. V naší mýdlárně v jižních Čechách s láskou k přírodě a našim zákazníkům ručně vyrábíme přírodní mýdla z rostlinných olejů, sušených bylin a 100 % esenciálních olejů. Každé mýdlo je specifické svou recepturou a má různé účinky. Najdete zde např. hydratační mýdlo pro suchou pleť, mýdlo na pleť s nedokonalostmi, intimní mýdlo, hypoalergenní mýdlo s měsíčkem pro nejmenší nebo např. mýdlo s dřevitou vůní cedru a santalu pro pány.Pokud si nejste jisti výběrem, neváhejte se na nás obrátit s dotazem.

Přírodní mýdla vyrábíme tradiční metodou - tzv. metodou za studena, tedy smícháním louhu s oleji a dalšími přísadami jako jsou různé esence, bylinky či jíly. Takové mýdlo obsahuje přirozeně vzniklý glycerin a nezmýdelněné oleje, které jemně pečují o pokožku na rozdíl od chemických mýdel vyrobených z ropy.

Na celou cestu kreativního tvoření mě navedla mamka Jana, bez které by mydlárna Nežárka dnes neexistovala. Již téměř deset let tvoří originální oblečení pod značkou Jane Art a mnozí z Vás již o ní slyšeli. Já jsem svou kreativitu odrazila ve špercích a doplňcích, které jsem vyráběla přímo k jejím oděvům. Jelikož mi není lhostejný stav životního prostředí, jím zdravě a kupuji ráda potraviny od lokálních prodejců, časem jsem převedla celou domácnost na ekologickou a snažila se zmenšit naši ekologickou stopu na minimum. Začala jsem nakupovat ekologické čistící prostředky a více se zajímat o složení kosmetiky. A tehdy to vše začalo. Zjistila jsem, že spousta čistících prostředků a kosmetiky se dá doma vyrobit a tak jsem začala nejprve vyrábět vlastní prací prášek a aviváž a časem vařit voňavá přírodní mýdla. Tehdy jsem propadla mýdlaření a začala vyrábět různé variace a mýdla s různými účinky. V momentě, kdy se doma hromadily zásoby mýdel a celá rodina již byla obdarována takovým množstvím, že by se mohla dědit z generace na generaci, přišla otázka, zda nezačít mýdla vyrábět k prodeji. Své nadšení jsem přenesla i na Ondru, který mi pomohl v začátcích především technicky, jelikož jsem IT antitalent. Díky němu dnes existuj tato krásná webová stránka, funguje náš instagram a profil na Facebooku, a taktéž je mým pokusným králíkem, co se týče výrobků pro pány. A tak po zdlouhavém papírování, dopisování a vláčení po všemožných úřadech vznikla mydlárna Nežárka, která Vám svými výrobky dělá radost a přináší do každé koupelny trochu té naší jihočeské voňavé atmosféry.

 

 

  • Naše mýdla vyrábíme  v provozovně schválené krajskou hygienickou stanicí a stavebním úřadem.

 

  • Mýdla splňují veškeré legislativní povinnosti vycházející z Nařízení Evropského Parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 ze dne 30. listopadu 2009 o kosmetických přípravcích.

 

  • Bezpečnost mýdel byla atestována Státním zdravotnickým ústavem.

 

  • U všech mýdel byla provedena notifikace přípravků do portálu CPNP a v místě provozovny je uložena kompletní Informační dokumentace k přípravkům.